Film Po čem muži touží 2 dorazil na Voyo

Úspěšných filmových komediálních sérií v České republice zase tolik nevzniká. Když v roce 2018 vyšel film Po čem muži touží, kde v hlavních rolích zazářili Jiří Langmajer a Anna Polívková, v tu chvíli nikdo netušil, že se za čtyři roky objeví pokračování. Po čem muži touží 2 mělo v českých kinech premiéru v dubnu tohoto roku. Nově je dostupné i na streamovací službě Voyo pro ty, kdo ho v kinech chtěli zhlédnout, ale nestihli to.

Proměna ženy v muže

Výměna pohlaví je obtížná, zejména pokud ji člověk neplánuje a dojde k ní ve filmu vinou kouzel či jiných okolností. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i psycholožka Irena Kopáčová (Anna Polívková). Ireně se v současnosti nedaří v pracovním ani osobním životě. Poté co se Irena rozhodne si trochu vyhodit z kopýtka s kamarádkou a vyřkne neuvážené přání v přítomnosti vědmy Zoltany, následujícího rána se probudí v mužském těle (Jiří Langmajer). To Ireně poskytne jedinečnou příležitost poznat, jak se žije mužům. S problémem, jak přežít jako muž, Ireně pomůže její soused Radim (Marek Taclík), který Irenu miluje. I s Radimovou asistencí ale na Irenu čekají nelehké, leč pro publikum zábavné časy.

Koncert herců i ztřeštěných situací

Film Po čem muži touží 2 se v prvé řadě prezentuje jako komedie. Jeho účelu – rozesmát diváky – se mu povedlo dosáhnout. Zejména v případě, že se obecenstvo zvládne naladit na stejnou vlnu a přijmout živé, fyzické herectví Anny Polívkové i Jiřího Langmajera. Film se v nejednom případě obuje do stereotypů ohledně vztahů mužů i žen i jednotlivých pohlaví. Činí tak s nadsázkou, která dokáže pobavit.

Někteří diváci filmu vytýkali, že kopíruje příběhový vzorec prvního dílu, v němž se z muže stala žena. Některým se pro změnu nelíbilo, že příběh dvojky na jedničku prakticky nenavazuje. To na druhou stranu znamená, že Po čem muži touží 2 je film přístupný i lidem, kteří první díl neviděli a mají chuť zhlédnout vtipný český film se známými hereckými tvářemi v hlavních rolích. Na hercích jde navíc vidět, že si své role užívali, což je v případě komediálního filmu vždy plus. Z vedlejších rolí nejvíce zaujmou Marek Taclík a Leoš Noha, kteří rovněž dostali příležitost ukázat svůj talent pro komiku. Na závěr je nutné zmínit, že Po čem muži touží 2 obsahuje i prvky romantického filmu a oba žánry (komedii a romantiku) zvládá spojit dohromady tak, aby to působilo přirozeně.

Trailer