6 filmů Marvel, které musíte vidět a které si nesmíte nechat ujít

Vzhledem k tomu, že v příštích několika letech vyjde tolik filmů od Marvelu, je těžké vědět, kde začít. Naštěstí jsme pro vás připravili přehled 6 filmů Marvel, které musíte vidět a které nesmíte minout. Existuje několik klíčových superhrdinských filmů, které musíte vidět, pokud jste ve světě Marvelu nováčci. Tohle jsou ty nejlepší pro začátečníky – a naštěstí jich není příliš mnoho. To znamená, že nebudete muset strávit příliš mnoho času, než se ponoříte do zbytku MCU. Od příběhů o původu superhrdinů až po akční týmovky – tohle je 6 nejlepších filmů od Marvelu, které musíte vidět, než uvidíte další.

Nejlepší filmy Marvelu jsou výchozím bodem

Než si užijete zbytek marvelovských filmů, budete se chtít ujistit, že jste viděli ty nejlepší. Několik prvních filmů z každé série udává tón a vytváří základ pro zbytek příběhů. A těchto prvních 6 marvelovských filmů přesně tohle dělá. Jsou také skvělým úvodem do zbytku Marvel Cinematic Universe. Pokud jste ve světě Marvelu nováčci, je to místo, kde začít. Zažijete zábavu a vzrušení z klasických filmů o superhrdinech a zároveň se ponoříte do širšího příběhu filmového vesmíru Marvel. Po těchto prvních šesti filmech se s MCU seznámíte natolik, že si budete moci začít užívat i mnoho dalších marvelovských filmů.

Iron Man

Tímto filmem to všechno začalo. Před Iron Manem nemělo studio Marvel takový vliv jako nyní. Bylo riskantní začít vydávat velké superhrdinské filmy, ale vyplatilo se to. Iron Man byl prvním z mnoha úspěšných marvelovských filmů a připravil půdu pro celé MCU. Poprvé se zde setkáte s Tonym Starkem, Pepper Pottsovou a Obadiahem Staneem. Získáte také představu o tom, co je hnacím motorem dalších filmů série. Iron Man je skvělou ukázkou zábavné, akční stránky filmů Marvel. Je skvělým začátkem vaší cesty za Marvelem.

Captain America

Kapitán Amerika je jedním z nejlepších marvelovských filmů hned z několika důvodů. Je to příběh o původu jednoho z nejoblíbenějších superhrdinů, který je vždycky zábavné sledovat. Také nastoluje myšlenku superhrdinského týmu, která je klíčová pro zbytek MCU. A samozřejmě je to prostě skvělý film obecně. Pokud jste fanoušky akčních filmů, je pro vás Kapitán Amerika ideální marvelovkou. Kapitán Amerika: První Avenger je skvělým výchozím bodem pro ostatní filmy od Marvelu.

Thor

Thor sice není nejlepší marvelovkou, ale pro fanoušky Marvelu je stále povinností. Je to jeden z prvních filmů, který představil myšlenku paralelních světů a většího mytologického světa MCU. Uvidíte také první vystoupení Lokiho, který dostal vlastní seriál. Pokud si chcete skutečně užít i ostatní filmy od Marvelu, určitě se ujistěte, že jste obeznámeni s Thorem a světem Asgard. Iron Man, Kapitán Amerika a Thor jsou obzvlášť důležití. Jakmile uvidíte tyto tři, můžete se začít rozvětvovat a sledovat i ostatní filmy od Marvelu.

The Avengers

Avengers jsou skutečně epický film. Je to vyvrcholení dlouholeté práce a plánování studia Marvel. Spojuje mnoho postav, které jsme již poznali, a několik nových. Avengers jsou prvním velkým týmovým filmem o superhrdinech, kteří se poprvé v historii MCU spojí proti společnému nepříli. A také nastavuje a předznamenává zbytek MCU, díky čemuž je ještě důležitější ho sledovat.

Strážci Galaxie

Strážci Galaxie jsou jedním z nejzábavnějších a nejunikátnějších marvelovských filmů. Je to vesmírná opera a jednorázový příběh. Nemusíte znát nic z ostatních marvelovských filmů, abyste si ho užili. To je jedna z nejlepších věcí na filmu Strážci Galaxie. Je to jedna z mála marvelovek, která není přímo spojena s větším MCU. To ale neznamená, že je méně důležitý! Ve Strážcích Galaxie se setkáte s původním týmem Strážců. Je to zábavné, trochu hloupé a skvěle to připomíná, jak rozsáhlé mohou být filmy od Marvelu.

Spider-Man (Sony)

Tady zmíníme jednu výjimku z tohoto seznamu. Nemusíte se dívat na filmy se Spider-Manem od Sony, abyste si užili zbytek MCU. Pokud vás ale zajímají, měli byste vědět několik věcí. Společnost Sony má pro filmy o Spider-Manovi vlastní oddělený vesmír. Nejsou přímo propojeny s MCU a odehrávají se v jiném New Yorku. Přesto se v těchto filmech objevují odkazy na MCU. Pokud budete dávat pozor, možná tu a tam narazíte na pár Easter eggů. Sony ve spolupráci s Marvelem přivedl Spider-mana i do MCU v nové trilogii počínající filmem Homecoming.

Závěr

V nejbližší době se do kin chystá spousta filmů od Marvelu. Pokud se o filmový vesmír Marvelu zajímáte, může být trochu zastrašující vědět, kde začít. Naštěstí existuje několik klíčových superhrdinských filmů, které musíte vidět, pokud jste ve světě Marvelu nováčci. Tohle jsou ty nejlepší pro začátečníky – a naštěstí jich není příliš mnoho. To znamená, že nebudete muset strávit příliš mnoho času ponořováním se do zbytku MCU. Iron Man, Kapitán Amerika, Thor, Avengers, Strážci Galaxie a Spider-Man jsou nejlepší marvelovky, které musíte vidět, než uvidíte další.

Filmy od Marvelu můžete sledovat online na Disney+.