„Extraktoři“: Unikátní český špionážní thriller odhaluje tajemství zpravodajské služby.

Voyo Originál připravil nový špionážní seriál „Extraktoři“, který je v Česku zcela unikátní. V šesti epizodách divák sleduje českou zpravodajskou službu, jejíž hlavním úkolem je záchrana českých občanů v kritických situacích. Příběh inspirováný skutečnými událostmi a nabízí pohled na české agenty a jejich působení v zahraničí.

Zajímavostí je, že tvůrci na seriálu spolupracovali s renomovaným investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou a pro autenticitu byly některé scény natáčeny i v Turecku poblíž hranic s Íránem. Úkolem hlavního týmu „Extraktoři“ je řešení mezinárodních problémů, které oficiální cesty nejsou schopny vyřešit bez ohrožení českých občanů nebo zájmů českých politiků.

Hlavní role v seriálu ztvárnili Jakub Štáfek a Jan Révai. Zatímco Štáfek hraje mladého a idealistického agenta Teda, Révai představuje zkušeného a cynického agenta Petra. Díky svým rozdílným přístupům k práci často dochází k napětí mezi nimi. Révai svou roli chválí pro akční scény a kladně hodnotí kvalitu scénáře.

„Netočím se zbraní v ruce poprvé, už jsem se něco ve filmech nastřílel. Má postava je založená na poměrně akčních scénách, za což jsem velmi rád. I příprava byla díky tomu rozsáhlá, aby vše bylo uvěřitelné. Nechyběla proto hromada tréninků se skutečnými odborníky. Zaujal mě i nesmírně propracovaný scénář, který svým rozsahem připomíná spíš zahraniční produkci,“ chválil Jan Révai.

Štáfek svou postavu popisuje jako mladého a ambiciózního agenta s komplikovanými vztahy mezi členy týmu, což zrcadlí složitost práce „extraktorů“. Přesto si musí všichni agenti vzájemně důvěřovat kvůli náročnosti jejich úkolů.

Další důležitou postavou je důstojnice rozvědky Leona, kterou ztvárňuje Pavla Gajdošíková. Její postava je vyobrazena jako žena bojující s traumaty z minulosti, která své problémy řeší právě skrze svou práci. Dalšími známými herci v seriálu jsou Ján Koleník, Roman Zach a Jiří Štřébl.

Seriál „Extraktoři“ se začne vysílat 27. října a slibuje napínavý seriál vycházející ze skutečných událostí v hlavní roli s českou zpravodajskou službou.

Seriál Extraktorří můžete sledovat online od 27. října na Voyo