Netflix chystá dokument o nechvalně proslulém českém podnikateli Krejčířovi

Streamovací společnost Netflix se chystá natočit dokument o českém zločineckém podnikateli Radovanu Krejčířovi. Tomu byla do věznice propašována smlouva o spolupráci, kterou Krejčíř podepsal.

Radovan Krejčíř unikl českým policistům v roce 2005, aby byl následně o 8 let později uvězněn v Jihorafrické republice, kde si svůj trest ve věznici s nejvyšším stupněm zabezpečení odpykává dodnes. Smlouvu o spolupráci do věznice propašovala Krejčířova právnička Nastasja Otrebskiová, která ji vložila mezi další dokumenty. Státní zástupce Steven Rubin potvrdil, že Krejčíř materiál podepsal. 

Ve věznici se měl Krejčíř setkat i s produkcí Netflixu pod falešnou záminkou soukromé návštěvy, což se nelíbí tamním soudním orgnánům, které další podobné návštěvy zakázaly. Tyto informace zazněly během soudního jednání, u něhož se projednává případ Krejčířova pokusu o útěk z vězení z roku 2016.

O tomto mafiánském bossovi byly již dříve natočeny dva filmy českým reřisérem Janem Pachlem Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan inspirovány knihami Jaroslava Kmenty, který se podílel i na scénářích. Podnikatele si ve filmech zahrál Hynek Čermák.