Nová minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje míří na Voyo

První díl jednoho z nejočekávanějších projektů letošního podzimu z produkce Voyo Original Král Šumavy je od 9. prosince online. Příběh kuchtíka Josefa Hasila natočil režisér David Ondříček, kterého diváci mohou znát například díky filmu Zátopek.

Děj se odehrává na jaře roku 1948, kdy se začíná projevovat napětí mezi Východem a Západem, které vyvrcholí studenou válkou. Oba světy oddělují pouze hluboké šumavské lesy, kterými Josef Hasil z obce Zvonková sloužící v kuchyni Sboru národní bezpečnosti, vede uprchlíky ke svobodě.

„Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii,“ říká režisér David Ondříček a dodává: „Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost.“

Hasilův příběh je odvyprávěn ve třech částech, které od 9. prosince budou vycháze na Voyo. Do hlavních rolí obsadil Oskara Hese, Vojtěcha Vodochodského, Jana Nedbala, Gabrielu Heclovou, Kristýnu Ryšku, Juditu Bárdos.

Minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje můžete shlédnout online zde