Voyo Original přináší československou fantasy Vědma – Nový fenomén plný kouzel a temnoty

V uplynulé dekádě zaplavily velké fantasy seriály celý svět svým kouzlem, draky a hrdiny se zářícími meči. Česká republika však doposud tomuto fenoménu zatím příliš nepodléhala. Voyo má však ambice toto změnit. Už v červnu si diváci budou moci vychutnat nový fantastický seriál od Voyo Original nazvaný Vědma.

Na rozdíl od mnoha jiných fantasy titulů se děj tohoto seriálu odehrává v přítomnosti, přičemž znovu ožívají staré pražské legendy z 16. století, včetně mýtického stvoření zvaného Golem. V té době alchymista Filip, který žil na dvoře krále Rudolfa II., objevuje opravdový elixír věčného života. Spolu se svými potomky Lucií a Tomášem přežívají až do současnosti, avšak zaplatili vysokou cenu, když je pohltilo zlo a negativní energie. Teď touží po útěku do jiné dimenze, kde fyzické tělo už nebudou potřebovat. Avšak cestu do této dimenze brání mocná Vědma, která je rozhodnuta je nepustit bez boje.

Režisér Jakub Kroner tento seriál natáčel jak v České republice, tak na Slovensku a představuje zde skvělé herecké obsazení. V hlavních rolích se představí vynikající herci jako Dagmar Havlová, Josef Trojan, Jaroslav Dušek, Vica Kerekes, Jan Cina, Annet Charitonova, Gabriela Marcinková, Ivan Franěk a Antónia Lišková. Sérií Vědma se Voyo Original vydává do nezkoumaných žánrů, a to po úspěšném teenagerském seriálu Sex O´Clock, temné kriminálce Případ Roubal inspirované skutečnými událostmi a historickém dramatu Král Šumavy. Vědma se tak stává ambiciózní prvotinou v československém fantasy žánru. Premiéru tohoto seriálu se můžete těšit již 16. června.

Sérii Iveta můžete sledovat od 16. června na Voyo zde.