Voyo rozšiřuje svůj repertoár: TV Nova a Česká televize se spojují v digitálním vysílání

TV Nova, jedna z největších komerčních televizních stanic v Česku, oznámila novou spolupráci s veřejnoprávní Českou televizí. Toto spojenectví přináší divákům možnost sledovat některá z nejznámějších děl české televizní produkce online na platformě Voyo. Jaký bude tento nový krok v televizním průmyslu a co mohou diváci očekávat?

Jaké novinky nově najdete na platformě Voyo z produkce České televize?

Dvanáct měsíčků

V moderní podobě známé pohádky Boženy Němcové z roku 2012 se ocitáme v malebné vesnici u podhůří během vánočního období. Místního obyvatele Karla, jenž se zdá být po návratu z cest bohatým, vítá vesnice s otevřenou náručí. Jeho návrat vyvolává vlnu zájmu mezi místními dívkami. Přestože Karel nemá v úmyslu se usazovat, nabídne těm, které mají o něj zájem, tři zdánlivě nemožné úkoly. Pokud některá dívka úkoly dokáže splnit, stane se jeho nevěstou. Nicméně ani Karel ani dívky netuší o existenci záhadných Měsíčků, kteří mohou změnit osud toho, kdo se s nimi setká. A co když některá z dívek dokáže úkoly splnit, a to i neúmyslně?

Režie: Karel Janák
Hrají: Marie Majkusová, Roman Vojtek, Veronika Žilková, Ivana Korolová a Jan Komínek.

Přehrát film Dvanáct měsíčků online

Jan Hus

V této trojdílné historické sérii se zabýváme životem a osudem Mistra Jana Husa, jednoho z klíčových postav české historie, v podání talentovaného Matěje Hádka. Jako významný učenec Karlovy univerzity a vášnivý kazatel se Jan Hus v 15. století stal terčem kritiky církve kvůli svému otevřenému postoji k jejím nedostatkům, zejména prodeji odpustků. Jeho napjatý vztah s církevními vůdci vyvrcholil, když Hus otevřeně kritizoval papeže. Nakonec byl pozván na Kostnický koncil, aby obhájil své názory nejen před církevními hodnostáři, ale i před soudem Božím. Přestože si každoročně 6. července připomínáme osud Husa státním svátkem, je stále otázkou, co se přesně v Kostnici v roce 1415 odehrálo a zda měl Hus vůbec šanci vyhnout se smrti.

Režie: Jiří Svoboda
Hrají: Matěj Hádek, Marika Šoposká, Jan Dolanský, Vladimír Javorský, Milan Kňažko

Přehrát film Jan Hus online

Nevinné lži: Série 1 & 2

Nevinné lži: Série 1

Z roku 2013 přichází filmový cyklus „Nevinné lži„, kde hlavním tématem je klam. Ačkoliv osm epizod této série je propojeno lží jako společným prvkem, každá z nich je jedinečná díky různým tvůrcům a obsazení. Epizody nabízejí pohled na různé společenské situace, v nichž i zdánlivě malé nepravdy mohou mít drastické následky. Série odhaluje, jak často se lidé uchylovají k malým nepravdám, aniž by si uvědomovali jejich potenciální dopady na životy druhých.

Nevinné lži: Série 2

Po úspěchu první řady se tvůrci vrátili s druhou sérií, která se opět soustředí na moc lži. Jako v první řadě, i zde jsou příběhy inspirovány každodenními situacemi, do nichž se může kdokoli z nás snadno dostat. Avšak tentokrát můžeme vidět důsledky lží jen na obrazovce, nikoli ve skutečném životě. Série opět představuje talentované režiséry, scénáristy a herce, díky nimž se „Nevinné lži“ staly výjimečným projektem. Mezi nejvýraznějšími tvůrci a herci jsou Peter Bejbak, Petr Kolečko, Kryštof Hádek, Marek Taclík a mnoho dalších.

Režie: Alice Nellis, Jan Prušinovský
Hrají: Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk

Přehrát filmový cyklus Nevinné lži online

Správnej dres

Simona, ztvárněná Taťánou Kuchařovou, je manželkou oslňující hokejové hvězdy Radka Rychtáře z NHL, jehož roli ztvárnil Jiří Mádl. Zdá se, že má vše, co by si žena mohla přát. Avšak skutečnost je taková, že hokejové zápasy ji nudí a je s ní spokojena jen díky manželovu postavení. Když stávka v NHL přinutí Radka vrátit se zpět do Čech, začne Simona přemýšlet o svém životě mimo svět hokeje. Ačkoliv se zdá, že ji čeká jen role manželky hokejisty, vše se změní, když potká univerzitního profesora, který se věnuje vzdělávání dospělých. Simona objeví nový směr a začne si uvědomovat, že má možnost žít život podle svých vlastních pravidel.

Režíroval Stanislav Sládeček, a kromě hlavních protagonistů v něm hrají i Adrian Jastraban, Tomáš Matonoha a Petr Šimčák.

Přehrát film Správnej dres online

Další výběr titulů z produkce České televize, které jsou online na Voyo.

Zločin v Polné

Viktor Polesný nás zavádí do historického období svým dramatem inspirovaným skutečným případem z konce 19. století. V centru děje stojí tragická smrt mladé Anežky Hrůzové. Když vyšetřovatelé čelili slepé uličce, obrátili se k předsudkům a obvinili místního žida, Leopolda Hilsnera, z vraždy. Hilsner, jednoduchý tulák a žebrák, byl považován za snadný cíl. Tento případ vyvolal vlnu antisemitismu, která byla označena jako „hilsneriáda“. Příběh nám ukazuje temné stránky minulé společnosti a hraniční linie mezi pravdou a předsudky.

Hlavní role ve filmu Zločin v Polné ztvárnili Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml. a Karel Roden, spolu s dalšími talentovanými herci jako Gabriela Míčová a František Němec.

Přehrát film Zločin v Polné online

Dívka za zrcadlem

V srdcovém dramatu „Dívka za zrcadlem“ nás režisérka a scénáristka Andrea Sedláčková seznamuje s Renátou Soukupovou, silnou ženou, která však skrývá svou vnitřní zranitelnost. Tento film nás zavádí do života Renáty, matky malé dívky, která žije s manželem v malebném srubu. Zatímco její manžel bojuje s profesní frustrací, Renátina kariéra kvete. Vše se komplikuje, když potká charismatického muže, jehož přitažlivost jí neopouští. Před ní stojí dilema mezi loajalitou a vášní. Ve filmu vynikají výkony Tatiany Dykové Vilhelmové, Oldřicha Kaisera, Vojtěcha Dyka a dalších talentovaných herců.

V hlavních rolích: Tatiana Dyková Vilhelmová, Oldřich Kaiser, Vojtěch Dyk, Vojtěch Kotek, a Eva Podzimková.

Přehrát film Dívka za zrcadlem online

Marta a Věra (1. a 2. série)

Komediální seriál „Marta a Věra“ nás zavádí do světa slevového portálu leeevne.cz, kde se setkáváme s nesourodým duem – Martou (Barbora Poláková) a Věrou (Sabina Remundová). Marta je perfekcionistka, která sní o tom, aby její práce měla hlubší význam, zatímco Věra je pružná improvizátorka, která se již dávno přestala zabývat iluzemi. Navzdory jejich rozdílům je oběma společný problematický šéf, pan Broušek (Pavel Liška), jenž si libuje v kritice a sledování svých zaměstnanců. V tomto seriálu se příběhy a konflikty Martiny a Věry střetávají v komických scénáriích, doplněných skvělým herectvím celého obsazení.

Režie: Jan Bártek a Jaroslav Fuit
Hlavní role: Barbora Poláková, Sabina Remundová, Pavel Liška, Vojtěch Kotek a Marie Ludvíková.

Přehrát seriál Marta a Věra online

Occamova břitva

Když se Vavruškovi (Ondřej Sokol a Zuzana Stivínová) stávají náhodnými svědky brutální vraždy, jejich životy se obrací vzhůru nohama. Namísto toho, aby jim byli pachatelé vděční za jejich mlčení, snaží se je vydírat penězi a předkládají kompromitující důkazy, které by je mohly spojit s tímto zločinem. Když vyšetřovatelé pod vedením detektiva Mareše (Hynek Čermák) začnou pátrat, všechny stopy neúprosně vedou k Vavruškovým. V zoufalém úsilí obhájit svou nevinu se pan Vavruška rozhodne odhalit skutečné viníky, i když by to mohlo znamenat ztrátu všeho, co miluje. Avšak čas není na jeho straně.

Režie: Dan Svátek
Hrají: Ondřej Sokol, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Norbert Lichý, Jan Révai

Přehrát film Occamova břitva online

Sever

Když obyčejný úředník (Jiří Mádl) narazí na mrtvou osobu blízko svého bydliště, jeho rutinní život je náhle obrácen vzhůru nohama. Rozhodne se opustit svou původní kariéru a vstoupit do světa kriminalistiky, přitahován nejen svým vrozeným detektivním talentem, ale také blízkým přátelstvím s jedním z detektivů. Jak se však více ponořuje do světa zločinu, stává se svědkem korupce, nepoctivosti a politických intrik, které sahají až do nejvyšších pater policejní hierarchie. Odhodlán odhalit pravdu a postavit viníky před spravedlnost, riskuje vše – svou kariéru, rodinu a dokonce i svůj vlastní život. A jak brzy zjistí, hranice mezi tím, kdo je lovcem a kdo je kořistí, může být velmi tenká.

Režie: Robert Sedláček
Hrají: Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Martin Havelka, Štěpán Benoni

Přehrát film Sever online

Americké dopisy

Hudební génie Antonín Dvořák je znám svým nezaměnitelným talentem a nesmrtelnými skladbami. Avšak za slávou a úspěchem skrývá hluboké city a tajemství z minulosti. I když si vzal Annu, sestru své skutečné lásky, hraběnky Josefíny Kounicové, nikdy nezapomněl na svoji první lásku. Anna mu poskytla lásku, podporu a rodinu, ale Josefínin dopis o jejím vážném zdravotním stavu jej navedl k přehodnocení svých cítů. Stojí před rozhodnutím – sledovat srdce a poddat se starým citům nebo zůstat věrný své rodině a svému postavení. Je láska, kterou kdysi potlačil, dost silná na to, aby překonala všechny překážky?

Režie: Jaroslav Brabec
Hrají: Hynek Čermák, Petra Špalková, Soňa Norisová, Igor Bareš, Vladimír Javorský

Přehrát film Americké dopisy online

Definice lásky

Romantický příběh „Definice lásky“ nás zavádí do složitého světa vztahů, kde se protnou osudy lidí z různých společenských vrstev. Ačkoli se zdá, že je něco rozděluje, spojuje je jedno – touha po lásce a pochopení. Režisér Ján Sebechlebský vytvořil podle scénáře známého českého autora Michala Viewegha komplexní portrét vztahů v moderním světě. Přestože postavy vycházejí z různých prostředí a zdá se, že se nemají jak spojit, osud je překvapivě svede dohromady, kde zjistí, že bolest srdce je univerzální.

Režie: Ján Sebechlebský
Hrají: Igor Bareš, Jan Kolařík, Norbert Lichý, Barbora Poláková, Anikó Vargová

Přehrát film Definice lásky online

Kriminálka Staré Město – 1. a 2. řada

V srdci bratislavského Starého Města, v úzkých uličkách, se skrývají tajemství, která čekají na odhalení. V kriminálním seriálu „Kriminálka Staré Město“ sledujeme skupinu detektivů, kteří se nejen snaží rozkrýt složité zločiny, ale také se vyrovnávají s vlastními osobními problémy a výzvami. Během svých vyšetřování narazí na komplikovanou síť zločinu, která zahrnuje nejen místní podsvětí, ale má také mezinárodní rozměry. Seriál nás vtahuje do hlubin lidské duše a ukazuje, jak daleko jsou někteří lidé ochotni zajít, aby dosáhli svých cílů.

Režie: Ján Sebechlebský
Hrají: Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová

Přehrál seriál Kriminálka Staré Město online

Neviditelní

V komediálním seriálu „Neviditelní“ nás Radek Bajgar zavádí do světa těch, kteří žijí skrytě mezi námi. Někteří lidé se mohou zdát běžní, ale mají schopnost dýchat pod vodou díky unikátnímu genu. Ačkoliv se jejich populace postupně snižuje kvůli smíšeným sňatkům s běžnými lidmi, občas se objeví jedinec, který objeví svou neobyčejnou schopnost náhodou. Co se stane, když jeden z těchto „neviditelných“ odhalí svou tajnou identitu v televizním přenosu? Chaos, komedie a série neočekávaných událostí se spustí a náš svět už nikdy nebude stejný.

Režie: Radek Bajgar
Hrají: Simona Babčáková, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Luděk Sobota

Přehrát film Neviditelní online

Sráči

Ve filmu „Sráči“ sledujeme dobrodružství dvou detektivů – začátečníka a zkušeného veterána, kteří se snaží dopadnout dvojici loupežníků malých bank a pošt. Když mladý detektiv náhodně zastřelí jednoho z lupičů, jeho život se obrátí vzhůru nohama. Přijde o práci, stane se předmětem vyšetřování a ztratí svou rodinu. Jak se snaží vyrovnat s krizí, upadá do spirály alkoholismu. Zatímco se snaží nalézt cestu zpět, druhý lupič plánuje další velkou loupež. Osud však má své plány a přivede všechny postavy do nečekané konfrontace. V této napínavé krimikomedii nevíte, komu můžete věřit.

Režie: Robert Sedláček
Hrají: Jiří Bartoška, Petr Čtvrtníček, Jaromír Dulava, Robert Mikluš, Jaroslav Plesl

Přehrát film Sráči online

Poldové a nemluvně

Seriál „Poldové a nemluvně“ od České televize přináší svěží mix komedie a krimi. Představuje nám zkušeného policejního veterána Karla Mlejnka, který se snaží přizpůsobit novému životu v důchodu. Místo klidu a odpočinku se však vrací zpět k tomu, co miluje – vyšetřování zločinů. Ačkoliv jeho rodina doufá, že si konečně vychutná klidné chvíle, Karel se s pomocí svých dvou synů, obou policistů, ponořuje hluboko do světa zločinu. Ať už řeší případ v domácnosti nebo na policejní stanici, tento trojčlenný tým používá svou jedinečnou kombinaci zkušeností, mládí a rodinné chemie k řešení nejrůznějších záhad. Svatopluk Skopal, Marek Němec a Marek Adamczyk přinášejí humor, napětí a rodinné hodnoty do svých rolí jako tři generace detektivů, kteří nás udržují připoutané k obrazovkám.

Režie: Radek Bajgar, Jan Bártek
Hrají: Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Jana Pidrmanová, Marek Adamczyk

Přehrát seriál Poldové a nemluvně online

Toto partnerství mezi TV Nova a Českou televizí je jasným ukazatelem snahy posunout českou televizní produkci na novou úroveň. Spolupráce dvou tak významných hráčů v oblasti médií jistě přinese mnoho zajímavých momentů pro diváky. Je to slibné spojení, které může vytvořit nové standardy kvality v české televizní produkci.