Nový exkluzivní seriál TV Nova Zlatá labuť s předstihem na Voyo

Výpravné drama z prostředí české smetánky před startem 2. světové války se dnešním dnem 2. února začíná vysílat na TV Nova, předplatitelé platformy Voyo však mají možnost shlédnout nové díly vždy s týdenním předstihem. O čem je tato dobová seriálová prvotina?

Seriál byl pojmenován podle reálného pražského obchodního domu, který byl otevřen v roce 1939 a pro svou modernost a velikost neměl ve střední a východní Evropě konkurenci. Pro majitele však nešlo o příliš šťastný rok otevření vzhledem k začátku jednoho z nejhorších konfliktů světových dějin.

Hlavním hrdinou seriálu je Petr Kučera ztvárněný Adamem Vaculou. „Je to člověk, který přijíždí ze zahraničí, odkud si přivezl inspiraci, vizi a sen, který tady realizuje v podobě Zlaté labutě. Přiváží do Prahy ve třicátých letech něco, co tady ještě nikdy nebylo. A baví mě, že je to sen, který plní svědomitě, a stejně tak přistupuje k lidem, kteří ve Zlaté labuti pracují,“ říká o své roli Adam Vacula, který má zkušenosti i ze zahraničních projektů. Diváci jej mohli vidět v poslední sérii Jacka Ryana na Amazon Prime nebo v marvelovce Falcon a Winter Soldier. Cestu mu zkříží Bára Veselá, kterou hraje Marta Dancingerová. „Moje postava má docela pestrý vývoj. Začíná trochu jako holka ulice, která nezřídka podniká protizákonnou činnost. Ve Zlaté labuti se schovává před velkým průšvihem. A shodou okolností dostane příležitost dát životu nový směr,“ přibližuje Dancingerová.

Rodině Kučerů vládne přísný otec rodu hraný Petrem Kostkou, jeho manželku Boženu pak Daniela Kolářová. Může se zdát, že Petr (Adam Vacula) je předurčen k řízení obchodního domu, do čela se však dere jeho starší sestra Irena v podání Kristýny Ryšky. „Irena je ambiciózní, jde si za svým, což je pro ženu předválečné doby velmi neobvyklá role. Často přitom používá stejné prostředky jako muži, ale žena má být přece za plotnou a starat se o děti, jak říkají dobové prameny…,“ říká Kristýna Ryška. Rodinu doplňuje Rudolf Kučera (v podání Petra Stacha), který je po dětské obrně upoután na invalidní vozík, a Robert Mikluš. Ten ztvárňuje Lukáše Maška, který se do rodiny Kučerů přiženil, protože si vzal Irenu. „Lukáš pochází také z bohaté rodiny, takže to manželství působí spíš jako taková rodinná fúze,“ doplňuje Mikluš.

Kolegyněmi Báry Veselé v oddělení textilu obchodního domu Zlatá labuť se stanou Eva Dušková (Beáta Kaňoková), křehká žena, která svou práci v obchodním domě vnímá jako vstupenku do světa filmu, ve kterém by se ráda prosadila, a Alena Zimová (Simona Lewandowská). Ta do Prahy utekla z malé vesnice a doufá, že ji anonymita velkoměsta konečně umožní žít tak, jak touží. Beáta Kaňoková ke své roli říká: „Myslím, že mi sedla. Už na castingu jsem si říkala, že bych chtěla hrát tuto postavu, protože je to taková rozverná a veselá holka. Taková trošku Nataša Gollová.“ Lewandowská pak o své roli říká: „Alena přijela do Prahy z vesnice, takže je ještě v něčem taková čistá a naivní. Třeba když vchází do tramvaje, tak pozdraví. Ale zároveň má velké tajemství, které schovává právě za tou naivitou, aby byla nenápadná. Ale je taková slušná a pořádná, všechno dělá tak, jak se má.“

Producenti seriálu Filip Bobiňski, Jan Coufal a Petr Šizling slibují unikátní příběh různorodých životních osudů. Zatímco na televizní obrazovku Novy seriál zamíří až od 2. února, diváci Voyo si mohou obě části dvojdílné historické minisérie užít vždy s týdenním předstihem.

Seriál Zlatá labuť můžete sledovat online na Voyo zde.