Nejlepší díly Výměny manželek: Mačkáš mi hada, houskové knedlíky i rvačka mezi osmi očima

Reality show Výměna manželek nás baví, šokuje a někdy i dojímá. Její epizody se staly nedílnou součástí televizních večerů mnoha diváků. Ponořme se společně do přehledu těch nejzajímavějších, nejkontroverznějších a nezapomenutelných dílů, které nám tento pořad přinesl. Připomeňme si, jaké rodinné peripetie, konflikty a radostné chvíle nás v show zaujaly nejvíce.

Mačkáš mi hada, debile!

V jednom z nejlegendárnějších dílů české reality show Výměna manželek došlo k pozoruhodnému incidentu, kdy jedna z účastnic jménem Jana pronesla během vyhrocené situace mezi dvěma páry větu „Mačkáš mi hada“!

Situace se vyhrotila v prostředí popsaném jako „Mezi osmi očima“ a vedla k hádkám, urážkám a dokonce k fyzické potyčce. Jana, která byla označována jako milovnice hadů dala facku svému partnerovi Romanovi, který se ji snažil uklidnit. V jednu chvíli se Roman pokusil Janu obejmout, ale ta byla rozrušená, protože se domnívala, že by mohl ublížit jejímu hadovi, kterého vždy nosila u sebe. Tato epizoda se stala památnou zejména díky Janině následné legendární hlášce „Mačkáš mi hada, debile!“.

Po této epizodě se odehrálo další drama. Jana měla během pořadu milostný poměr s náhradním manželem Tomášem, o kterém se později veřejně rozpovídala. Třetí den pozvala Tomáše do postele a později ho veřejně kritizovala. Tento románek vedl k rozchodu Tomáše s jeho původní partnerkou Sabinou, která prozradila, že se Tomáš s Janou během deseti dnů dali dohromady, a Tomáš dokonce Janu navštívil v Německu.

Přehrát celý 9. díl z 9. série Výměny manželek online

Do houskových knedlíků nepatří housky

Lucie Navrátilová, známá také jako „Špindíra Lucie“ či „paní Vrahová“, je kontroverzní postavou reality show Výměna manželek. V jednom z epizod byla představena s neúhledným domem a způsobem života, což vzbudilo silné reakce diváků. Kromě toho byla kontroverzní i v závěrečné části epizody, kdy ostře kritizovala ostatní účastníky show. Kromě tohoto proslula také hláškou, že do houskového knedlíku nepatří housky.

Po odvysílání tohoto dílu bylo zveřejněno, že Lucie má vlastně osm dětí, přičemž čtyři z nich byly již dříve odebrány sociálními službami kvůli podezření z týrání ze strany jejího bývalého přítele. Po účasti v show byly Lucii odebrány další čtyři děti.

Krátce po odvysílání epizody se Lucie provdala za Michala Navrátila, který byl dříve odsouzen za vraždu. Oba se veřejně prezentovali na TikToku, kde čelili kritice a negativním reakcím. Michal se k vraždě vyjádřil, zdůrazňujíc, že svého činu nelituje a důvodem byla obrana jeho matky, i když podle některých zpráv šlo o hádku v baru.

V roce 2023 byla Lucie uvězněna na 50 dní za vyhrožování smrtí přes SMS. Původně byla potrestána pokutou, ale po jejím nezaplacení byla trest změněn na vězení. Po propuštění má v úmyslu získat své děti zpět a dál žít se svým manželem Michalem, i když mezi nimi vznikly nějaké konflikty. Je nejisté, jak se bude jejich vztah vyvíjet do budoucna.

Přehrát celý 19. díl z 12. série Výměny manželek online

Násoska Gábina

V další epizodě reality show „Výměna manželek“ jsme měli možnost poznat dvě rodiny. V první rodině byla Gabriela (36), manžel Jiří (56), a jejich tři děti – Kryštof (17), Linda (15) a Oliver (14). Druhou rodinu tvořili Miluše (33), manžel Přemek (31) a jejich dva synové – Jakub (7) a Max (2). Když Gabriela přišla do domu Miluše, bylo rychle jasné, že Přemek s ní nebude mít lehké deset dní. A skutečnost byla ještě horší než předpokládal.

S časem se ukázalo, že Gabriela má vážný problém s alkoholem. Místo péče o domácnost a děti trávila čas v hospodách, relaxovala na gauči s cigaretou a doma hromadila alkohol. Situace vygradovala, když ji jednoho rána museli přivést domů neznámí a ztratila i klíče od bytu.

Přemek, který měl na starost celý domov, ztratil trpělivost a kritizoval Gabrielu. Gabriela se bránila tím, že jí toto prostředí nevyhovuje a raději by byla doma nebo v hospodě. Přemek s ní ale také neměl jednoduchou komunikaci. Jak probíhaly deset dní u Přemka a Gabriely? Co se dělo v domácnosti Miluše a Jiřího? A jak reagovala Gabriela na svůj alkoholový problém? To vše se dozvíte v daném dílu.

Přehrát celý 10. díl ze 7. série Výměny manželek online

Otěhotněla v patnácti letech

Pokud by věděli, jaké reakce je čekají při a po vysílání epizody Výměny manželek, Iva a Marian by si to možná dvakrát rozmysleli. Pár s výrazným věkovým rozdílem vyvolal vlnu kritiky a kontroverzních reakcí. Po chvíli klidu se však vrátili do středu pozornosti po založení účtu na TikToku.

Výměna manželek je známý a oblíbený televizní formát, který svým obsahem často šokuje a pobouří. Někteří soutěžící ovšem vyvolají větší pozornost než jiní, a přesně to byl případ Ivy a Mariana Melišových. Jejich vztah s téměř třicetiletým věkovým rozdílem ve Výměně manželek v roce 2017 vyvolal bouři diskuzí. Připomeňme, že v době natáčení bylo Ivě teprve 17 let, zatímco Marianovi 45 let. Měli již společné dítě, a jejich vztah byl často předmětem ostré kritiky.

Marian byl v dílu dokonce obviněn z pedofilie, což vyvolalo další vlnu reakcí. Po vysílání dílu se pár stal terčem výhružek a kritiky na sociálních médiích i v reálném životě. Situace se zklidnila až s dosažením Ivy plnoletosti. Od té doby se odstěhovali a rozrostli o další člena rodiny. Avšak po založení TikToku v loňském roce se diskuse znovu rozhořely.

Na TikToku sdíleli svůj život po vysílání Výměny manželek. Přestože byl jejich život zdánlivě klidnější, kritika a výhružky neustaly. Marian se k věku a vztahu s Ivou vyjádřil i během streamu v letošním roce, přičemž se snažil vyvrátit obvinění z pedofilie. Zmínil, jak se s Ivou seznámili a jak se jejich vztah vyvíjel.

Stream ale také odhalil některé problémy v jejich vztahu, zejména když se dostali k hádce o péči o děti. Z Marianových slov bylo jasné, že je s Ivou pouze kvůli dětem. Toto prohlášení překvapilo mnohé, včetně Ivy, což vedlo k ostré hádce mezi nimi. Diskuse skončila, když Marian rozhodl ukončit stream.

Je jasné, že Iva a Marian Melišovi jsou stále v centru pozornosti, a jejich život je sledován a komentován mnoha diváky. Ať už se jedná o televizi nebo sociální sítě, jejich kontroverzní vztah a osobní život fascinují veřejnost.

Přehrát celý 9. díl z 5. série Výměny manželek online

Rvačka Mirka a Luboše mezi osmi očima

Bouřlivý epizodní závěr reality show Výměna manželek zanechal českou veřejnost v úžasu. Co se od té doby změnilo v životech rodin? A hlavně, přestal problematický Mirek šikanovat svou ženu Marušku?

Maruška v pořadu uvedla, že i přes všechny problémy s Mirkem s ním zůstává kvůli dětem. Ani rok po natáčení ho neopustila. „Ono se jednoduše řekne, aby člověk odešel, ale když v tom jsou děti, je vám padesát a máte dvě hypotéky, všechno je mnohem složitější. Výměna u nás eskalovala v ještě horší krizi – první měsíc muž bydlel v altánku na zahradě a vůbec s náma nemluvil. Pak se sice vrátil do domu, ale půl roku to bylo těžké. Nakonec navštívil psychologa a trochu se zklidnil. Je ale otázkou, co způsobí odvysílání – z ukázek byl nervózní a čekám pořádnou bouřku. Bojím se, co se stane,“ řekla Maruška před odvysíláním epizody.

Po odvysílání již komentovat nechtěla, pouze krátce napsala, že je v pořádku a i když je Mirek obtížný, má své limity.

Dominika, která strávila s Mirkem jen pár dnů, nerozumí, proč Maruška u něho zůstává. „Nechápu Marušku, že s ním zůstává – je hrozně šikovná, uživila by se i bez něj. Možná už jí tak srazil sebevědomí, že si nevěří,“ dodala.

Přehrát celý 1. díl ze 6. série Výměny manželek online

Pár facek od Míši

V jednom z nejznámějších dílů reality show „vyměněná“ matka Michaela Sirotková z Příbrami veřejně vynadala a dokonce zfackovala svého manžela Tomáše. Během setkání, kde se účastníci sdělují své zkušenosti ze všedního života v jiné rodině, se Michaela rozzuřila kvůli tomu, že Tomáš nechal jejich dceru Vanesu hlídat svou matkou místo matky Michaely. Zvlášť ji zarmoutilo, že Tomáš byl během reality show schopen najít práci, zatímco předtím o ní několik let nepřemýšlel.

„Tomáši, srovnej se, nebo tady s tebou třísknu a půjdu do hajzlu! To sis myslel, že když budeš kmitat před Vendulou a před kamerami, tak že co? Sedni si a budeš poslouchat to, co se děje. Jak je možný, že sis našel během šesti dnů práci a během šesti let se mnou sis tu práci nemohl najít?“ výbušně reagovala Michaela.

Přehrát celý 1. díl z 5. série Výměny manželek online

Špindíra Věra

Lucie se v rámci pořadu „Výměna manželek“ setkala s rodinou žijící v ubytovně pod podmínkami, které považovala za nevyhovující. Se dvěma dětmi a novým „manželem“ bydlela v jedné místnosti, kde se potýkala s nedostatečnou hygienou a chybějícím vybavením. Kritizovala zejména nedostatečné čištění zubů dětí a kouření obou rodičů. Navíc měla potřebu pronajmout rodině větší byt za své peníze, což však nebyl nápad přijatý s nadšením.

O rok a čtvrt později Věra Blehová, matka z této rodiny, uvedla, že se její rodina přestěhovala do většího bytu a že jejich situace se zlepšila. Lucie ale stále myslí na děti a obává se, že se vrátí k původním životním podmínkám.

Věra během svého pobytu u Lucie v Novém Oldřichově zjistila, že život v klidu a samotě je pro ni nudný. Měla konflikty s Jiřím, Lucčiným manželem, kvůli svým hygienickým návykům. Když obě ženy měly závěrečné setkání, výměna slov byla ostrá. Nicméně zdá se, že obě rodiny se vrátily k svým původním životním návykům po ukončení pořadu.

Přehrát celý 6. díl ze 7. série Výměny manželek online